Cieszyn dla dzieci

Kreatywna wycieczka połączona z warsztatami i animacjami.
Nasz autorski program zwiedzania miasta z przewodnikiem, gra terenowa z animacjami oraz warsztaty budowania zabytków Cieszyna poprzez klocki

Droga Dyrekcjo i Nauczyciele,

DLACZEGO WARTO?
…malownicze uliczki pełne niespodzianek i uroczych zakątków kryją w sobie wiele tajemnic. Tajemnic dużych i małych, pięknych i porywających. Tajemnice te przenikają się wzajemnie i chowają się w zabytkowych kamienicach przy tętniącym życiem Rynku Głównym. Mieszkają w ścianach romańskiej Rotundy i oddychają niepowtarzalną atmosferą Góry Zamkowej. Są to tajemnicy pięknego miasta. Miasta Cieszyn.
Zwiedzając fascynujące zabytki miasta, dzieci inspirują się historią, żeby później wczuć się w rolę architektów z danej epoki. Świat dziecięcej wyobraźni jest początkiem tworzenia. Dlatego każda wycieczka jest przygotowana w niezwykły sposób, by dać możliwość dotknąć historii i własnoręcznie zbudować zabytki miasta. Za pomocą specjalnych klocków konstrukcyjnych dzieci w interesujący sposób uczą się historii i rozwijają wyobraźnię, odkrywając tajemnice zabytków. Jest to autorski program stworzony z wielką dbałością o wszystkie szczegóły, z dużą miłością do historii    i dziecięcej aktywności poznawczej.

Dlaczego warto? Bo miłość do historii jest bezcenna. Twórzmy ją razem.

 Andrzej Surma
+ 48 602 362 133

Parę opinii na temat programu
Ox.pl
Spacer w czasie półkolonii - Gminy Ośrodek Kultury Jasienica
Szkoła Podstawowa nr 4

 

Warsztaty z robotyki

Robotyka jest jedną z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Brzmi skomplikowanie, może przyprawiać o zawrót głowy, ale z nami to czysta zabawa. Nasze warsztaty z robotyki dla dzieci prowadzimy w sposób angażujący i interesujący dla uczestników. Łączymy elementy zabawy z nauką, w efekcie dzieci szybciej przyswajają informacje, czerpiąc z tego dużo frajdy.

Dlaczego warto uczęszczać na robotykę?– rozwijają sprawność manualną oraz ćwiczą pamięć,
– uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia,
– rozwijają umiejętności matematyczne,
– uczą współdziałania i pracy w grupie,
– uczą konsekwencji i dążenia do celu,
– uczą strategicznego i analitycznego myślenia,
– rozwijają umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów.

Więcej informacji jak i co robimy na stronie MisjaRobot.pl

Bumper Ball

Czym jest Bumper Ball ?

Zupełnie nowy sposób na oryginalne zabawy i integrację, a nawet przyjęcia, akcje reklamowe czy eventy.
BUMPER BALL zwany inaczej Body Zorbem to bardzo atrakcyjna propozycja aktywnego wypoczynku. Bumper Ball to rodzaj małej kuli zorbingowej. Są one jednak dużo mniejsze w porównaniu do klasycznych kul zorbingowych. Kule Bumper Ball zakładamy na siebie niczym plecak i wystają nam z nich jedynie nogi. Możemy sami się poruszać bezpieczni jak w bańce mydlanej, zwalając przeciwników z nóg!
Sami wyobraźcie sobie jakie daje to możliwości zabawy! Dzięki specjalnej konstrukcji kul, która pozwala na samodzielne poruszanie się, swobodne oddychanie, turlanie, odbijanie od przeciwników. Jednym zdaniem wszystko, na co podpowie ułańska fantazja! ZABAWA NIE Z TEJ ZIEMI przeznaczona zarówno dla młodzieży i dorosłych.

Regulamin
Oświadczenia rodzica/opiekuna
Oświadczenie opiekuna grupy

Więcej o ofercie na stronie

 

Team building

Team building jest jednym z najpopularniejszych sposobów na spontaniczne i trwałe tworzenie lepszego i zgranego zespołu. Podczas wspólnych zajęć, w których nigdy nie brakuje elementów pomysłowości i dobrej zabawy, uczestnicy w bardzo łatwy i przejrzysty sposób uczą się zasad efektywnej współpracy, zdrowej oraz etycznej rywalizacji, podnoszą swoje umiejętności komunikacyjne, które po naszych projektach nacechowane są sympatią, życzliwością i zaufaniem.

Strzelanie z łuku

Strzelnica może wydawać się zwykłym, niepozornym miejscem, lecz tak naprawdę rozwija wiele naszych umiejętności. Gwarantuje nam również doskonałą zabawę i jest złotym środkiem na stres - nic nie wycisza i nie skupia bardziej, niż próba oddania celnego strzału. Niezależnie jaki to rodzaj strzelnicy, tutaj liczy się przede wszystkim spokój, cierpliwość i precyzja, a główną rolę odgrywa sama motoryka i postawa strzelającego. Strzelanie jest zatem doskonałym treningiem wszystkich tych umiejętności, a systematyczne strzelanie pozwala osiągnąć naprawdę spory progres.

Nie masz w tej dziedzinie żadnego doświadczenia? To nieistotne, nasi instruktorzy pomogą przełamać pierwsze lody, dadzą Wam niezbędne instrukcje używania poszczególnych broni oraz wskazówki jak strzelać celnie. Ale uwaga! To uzależnia, a każdy celny strzał jest swego rodzaju osobistą wygraną.

One Minute Task

One Minute Task to zestaw konkurencji opartych na przedmiotach codziennego użytku oraz przedmiotach, których częściej używaliśmy w dzieciństwie (np. kubkach, widelcach, balonikach, rajstopach, piłeczkach pingpongowych itp.). Zabawa jest zespołowa, gdzie każdy członek zespołu staje na przeciw członka przeciwnej drużyny i mają minutę na wykonanie powierzonego im zadania. Liczba konkurencji jest ogromna, zawsze staramy się wybrać najciekawsze, tak aby każdy z uczestników doskonale się przy nich bawił. One Minute Task to przede wszystkim źródło świetnej zabawy w gronie przyjaciół i znajomych, a także doskonały pomysł na integrację. Natomiast element rywalizacji dodaje  dodatkowego smaczku całej zabawie.