Tajemnicze małopolskie - wycieczka 2-dniowa

 

 

Wycieczka edukacyjno-integracyjna


2-dniowa
Cena od 245 zł/os

+ bilety wstępu
kalkulacja dla grupy 45 osób + 3 opiekunów

 

Tajemnicze małopolskie- Nauka przez zabawę i warsztaty.

 - Zamek Wiśnicz;
 - Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni;
 - Przejazdy 5-6-cio osobowymi drezynami rowerowymi + ciekawe warsztaty
 - Zamek w Lipowcu

PRZYKŁADOWY RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Zamek w Wiśniczu -to nie tylko potężna siedemnastowieczna twierdza jedna z największych w Rzeczypospolitej. To dzisiaj wyjątkowe miejsce w którym przenikają się wiek XVII z XXI.
„Bastion VR” - atrakcja unikatowa w skali obiektów zamkowych nie tylko w Polsce, gdzie dzieci i młodzież mogą wybrać się w podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku w technologii VR - 360°.

Bochna - zwiedzanie podziemi najstarszej polskiej kopalni soli: niezapomniana wyprawa przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska, jedyna na świecie Podziemna Ekspozycja Multimedialna, która przeniesie nas w czasie. Zapoznanie z rozwojem techniki górniczej na przestrzeni wieków, zawody górnicze oraz podziemne żywioły, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią.

Przejazdy 5-6-cio osobowymi drezynami rowerowymi po nieczynnej linii kolejowej nr 103 na trasie:

11,2 km. Podczas dwu godzinnej wycieczki aktywnie spędzimy czas na świeżym powietrzu, poznamy zasoby przyrody oraz zobaczymy urzekające widoki takie jak skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej.

Propozycja warsztatów czterech warsztatów:

  • Cudowna i pożyteczna - glina - zajęcia w ramach edukacji regionalnej. Zajęcia warsztatowe - wykonywanie ozdoby z gliny.
  • Co żyło na lądzie, co żyło w morzu - wykonanie amonitów z glinki utwardzalnej. Życie przed milionami lat - zajęcia geologiczno-przyrodnicze.
  • Detektywi w Krainie wygasłych wulkanów - zabawa dydaktyczna. Nie taki wulkan straszny - baśnie podania i legendy o małopolskich wulkanach oraz skałach, np. skałka triasowa w Bolęcinie.
  • Podróż do Krainy Wygasłych Wulkanów – wyjście w teren do nieczynnego kamieniołomu melafirów. W trakcie wycieczki uczestnik pozna geologiczną historię tej część Małopolski (początki świata, wzgórza, kamieniołomy, skały wapienne), ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska wulkanizmu.

Ruiny zamku Lipowiec, którego historia sięga średniowiecza. Dawna twierdza biskupów krakowskich zlokalizowana na wapiennym wzgórzu o tej samej nazwie. To typowy gotycki zamek obronny typu wyżynnego, zbudowany głównie z kamienia. Zwiedzanie z przewodnikiem + gra edukacyjna.


Ważne!!!

Cena zawiera: transport, ubezpieczenie NNW na życzenie klienta dodatkowo płatne, opłaty parkingowe, opiekę pilota i usługę przewodnicką, nocleg w Kopalni Bochnia (łóżka piętrowe).
Ostateczna cena zależy od ilości uczestników.

Cena nie zawiera: biletów wstępów.

 


"Turistweb"  organizator turystyki, wpis do rejestru 1395, organ dokonujący wpisu do rejestru - Marszałek Województwa Śląskiego.