Poznaj pracę górnika - wycieczka 1-dniowa

 

 

Sztolnia Królowa Luiza - Zabrze
1-dniowa
Cena od 70  zł/os

+ bilety wstępu
kalkulacja dla grupy 45 osób + 3 opiekunów

 

 

MOŻLIWOŚCI ZWIEDZANIA:

Sztolnia Królowa Luiza (możliwość dobrania różnych programów edukacyjnych dostosowanych o wieku uczestnika)

PRZYKŁADOWY RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Wycieczka jednodniowa dla klas 1-4:

  • Program edukacyjny - Strefę działań - Zajęcia polegają na aktywnym zwiedzaniu dawnych wyrobisk. Uczniowie wykonują podstawowe prace górnicze, takie jak urabianie węgla czy skręcanie rurociągu pod bacznym okiem górnika. Podczas zajęć uczniowie poznają też zagrożenia występujące w kopalni i biorą udział w symulacji akcji ratowniczej.
  • Plenerowa, edukacyjno - rekreacyjna wystawa "Park 12C" to część kompleksu Sztolni Królowa Luiza, zlokalizowana w okolicy szybu "Wilhelmina" przy ul. Sienkiewicza. Park stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie. Głównym zamysłem parku jest interakcja, aktywna nauka i zabawa, a także wypoczynek w strefie grillowej.
  • Program BAJTEL GRUBA - posmakuj pracy górnika.
  • Obiad Bistro Łańcuszkowo - około 1km do Kopalni Luzia
  • Park Techniki Wojskowej to tematyczny park położony w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu edukacyjnego. Prowadzone tu zajęcia w ciekawy sposób przybliżają zagadnienia związane z historią, przysposobieniem obronnym oraz edukacją dla bezpieczeństwa i odbywają się wśród działających eksponatów militarnych: pojazdów gąsienicowych, transporterów opancerzonych, wojskowych samochodów ciężarowych, wyrzutni rakiet, moździerzy, armat, czołgów T-34 i T-72 oraz samolotów AN-24 i MIG-21. Zwiedzanie odbywa się samodzielnie lub z przewodnikiem.
    Możliwość wykupienia programu  Dzień z życia wojskowego to zabawa na terenie Parku Techniki Wojskowej, w trakcie której uczniowie poznają zasady musztry wojskowej, hierarchię w wojsku oraz elementy pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci zapoznają się z pojazdami i maszynami wojskowymi, próbują sił w czyszczeniu broni oraz poznają wyposażenie potrzebne żołnierzowi. Zajęcia prowadzone są pod opieką przewodnika w mundurze majora

Ważne!!!

Cena zawiera: transport, ubezpieczenie NNW na życzenie klienta dodatkowo płatne, opłaty parkingowe, opiekę pilota i usługę przewodnicką.
Ostateczna cena zależy od ilości uczestników.

Cena nie zawiera: biletów wstępów.



"Turistweb"  organizator turystyki, wpis do rejestru 1395, organ dokonujący wpisu do rejestru - Marszałek Województwa Śląskiego.